Niye abone olmalısın?

Blockchain (Blokzinciri) ilk defa 2009 yılında ortaya çıkan bir teknoloji olup, finans dünyası tarafından keşfedilip araştırılmaya başlanması ile bugünün mevcut finans ve iş modelleri açısından radikal bir inovasyon, önemli bir kilometre taşı. Sağladığı otomatik, şeffaf, güvenli ve minimum aracıya sahip altyapısı ile pek çok sektör için kilit bir rol oynuyor.


Blokzincirin üzerine inşa edilen finansal uygulamalar ekosistemi, bugün “Merkeziyetsiz Finans” ya da kısaca DeFi’yi karşımıza çıkardı. Herkesin kullanımına açık olan ve merkezi bir otorite olmadan faaliyet gösteren açık kaynaklı, izne dayalı ve şeffaf bir finansal hizmet ekosistemi yaratmayı amaçlayan akım, bizlere yeni nesil finans ve blokzinciri okur-yazarlığının önemini bir kez daha vurguluyor.


Bu sebeple, “Kripto Küratör” ekibi olarak özellikle, blokzinciri ve merkeziyetsiz finans sistemi okur-yazarlığını artırma misyonumuzla dünya ve Türkiye’den ilgimizi çeken gelişmeleri ve önemli bulduğumuz kaynakları sizlerle haftalık “Kripto Küratör Haber Bülteni”nde paylaşacağız.

Güncel kalın

Kripto para ve blokzinciri ekosisteminde hiçbir şeyi kaçırmak için endişelenmenize gerek yok. Haber bülteninin her yeni içeriği doğrudan gelen kutunuza gidiyor.

Bize Katılın

İlgi alanlarınızı paylaşan bir topluluğun parçası olun.

Takımın bir parçası olmak, yorumlarınızı paylaşmak veya görmek istediğiniz makaleleri paylaşmak için lütfen kriptokurator@gmail.com’a mail atın!


People