Luna DAO'ya Hoşgeldiniz

Merkeziyetsiz ve özgür finans yolculuğuna hoşgeldin!

DeFi Library ve Kripto Küratör, Türkiye'nin blokzincir merkezi Luna Derneği çatısı altında güçlerini birleştirdi. Kripto para, DeFi ve özgür finans hakkında spekülasyondan uzak, rehber bilgiler sunarak ekosisteme katkı sağlamak istiyoruz.

Bu birliktelik sayesinde email bültenlerimizi de birleştirdik.  Artık tek bir abonelik ile hem DeFi Library hem Kripto Küratör bültenlerinin yanı sıra Luna’nın özel taktiklerin mailine gelecek. Yardımsever, bilgili ve DeFi odaklı bir komünite oluşturmayı hedefliyoruz.

Eğer Luna DAO’ya abone olduysanız fakat bültenlerimiz emailinize gelmiyorsa mailinizin “spam” veya “junk” bölümünü kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Maillerimizi bu dosyalarda bulursanız “Gelen kutusuna taşı” düğmesini kullanıp, bundan sonraki haber bültenlerimizin mailinize ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Faydalı linkler:

Bitcoin ETF, Ödenmiş Sermaye, Panama

Her hafta binlerce kripto yatırımcısının bilgi kaynağı!

18 Haziran öğleninden herkese merhaba! Bu hafta gündeme Panama’nın Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi ve ardından gelen yerel borsaların ödenmiş sermayeleri artımı haberleri kaplasa da, yine hem yerel hem de global anlamda oldukça yoğun bir gündem bulunuyordu. Sizler için en önemli haberleri ve güncel gelişmeleri derledik.

Keyifli okumalar ve bol kazançlı günler dileriz.


Öğreniyoruz: Mutabakat blokzinciri (consortium blokchain)

Organizasyonel bir uzlaşmaya dayanan, “yarı özel” olan ve kontrollü bir kullanıcı grubuna sahip, ancak farklı organizasyonlarda çalışabilen blokzinciri yapısını ifade eder. Açık blokzinciri yapıları ile herkese açık blokzinciri yapılarının bir bileşimini ifade eder.


Top 5 Dijital Varlık FiyatlarıHaftanın Haberleri

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yönetimi şirketi VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu için kamuoyundan daha fazla yorum istedi. Komisyon, Nisan ayının sonlarında VanEck’in bu başvurusu için kararını Haziran ayına kadar ertelemişti. 19 Haziran 2021’e kadar SEC’nin yeniden bir değerlendirme yapıp başvuruyu kabul veya reddetmesi ya da süreyi uzatması gerekiyordu. SEC, üçüncü yolu seçti ve daha fazla yorum isteyerek kararı 45 gün daha uzattı.

Türk kripto para platformu Paribu’nun 12 milyon TL’lik ödenmiş sermayesi 40 milyon TL’ye çıkarıldı. Paribu’nun ödenmiş sermaye artışı 26 Mayıs 2021’de 10335 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı. Bu haberin hemen ardından, 2013’te kurulan kripto para borsası BtcTurk, perşembe günkü basın duyurusunda ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye yükselttiğini açıkladı. Bu hamle, BtcTurk’ü Türkiye’de ödenmiş sermayesi en yüksek olan kripto para platformu konumuna getirdi

El Salvador’un Bitcoin‘i yasal bir para olarak kabul etmesi yavaş yavaş etkilerini göstermeye başladı. Başkan Bukele’nin, yasa tasarısını meclise getirmeyi düşündüğünü belirtmesinden sonra Panamalı politikacı Gabriel Silva da, Twitter’dan, kendileri için de en iyi seçimin kripto paraları desteklemek olduğunu söylemişti. Silva “El Salvador’un projesini olumlu, hırslı, ilginç ve kabul görmüş buldum. Aynı durumu Panama şartlarına uyarlamaya ve olumlu bir ortam oluşturmaya çalışacağız. “ diyerek açıklamada bulundu.

İsviçre’nin Sygnum Bank’ı, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch dahil olmak üzere bir dizi merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenleri arasında saklama ve alım satım işlemlerini başlatıyor. USDC için bankacılık hizmetleri de ekleyen Sygnum, müşterileri için bankalar, hedge fonları, varlık yöneticileri ve aile ofislerini içeren bir dizi getiri üreten ürünle genişlemeyi planlıyor.


Haftanın Tweetleri


Gündem

 • ABD Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi, partiye bağış yapmak isteyenlerden kripto para da kabul edeceğini açıkladı.

 • Spor sektöründe faaliyet gösteren blokzincir şirketi Socios.com, Philadelphia 76ers ile anlaşmaya vardığını açıklayarak NBA’deki ilk ortaklığını duyurmuş oldu.

 • Çin İnşaat Bankası (CCB), müşterilerin paralarını saklayabilecekleri ve parmak izlerini kullanarak dijital yuan ile ödeme yapabilecekleri, “soğuk cüzdan” işlevi görecek akıllı kartları test etmeye başladı.

 • Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para borsasının 2022 yılından önce halka açılabileceğini söyledi.


Ekonomi & Merkeziyetsiz Finans (#DeFi) & NFT

 • 65 dolardan sıfıra doğru sert bir düşüş yaşayan TITAN token yaklaşık, 0.000000035 dolardan işlem görüyor. Büyük düşüşe neden olan panik satışının ise, Polygon zincirinde TITAN/DAI havuzunun tek likidite sağlayıcısının Mark Cuban olduğu düşüncesinin yayılmasıyla yaşandığı belirtiliyor. Cuban’ın cüzdan varlıklarının ortaya çıkması bu iddianın güçlenmesine sebep olmuştu.

 • Türkiye’nin enerji borsası Enerji Piyasaları İşletme AŞ; büyük ölçekli kuruluşlardan bireysel tüketicilere kadar isteyen herkesin yenilenebilir enerji kaynaklarına ulaşabilmesi için blokzincir teknolojisini kullanarak Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi’ni geliştirdi.

 • Küresel kripto para borsası Binance tarafından desteklenen seyahat acentesi Travala.com, Dtravel adını verdiği merkeziyetsiz bir Airbnb uygulaması başlatacağını duyurdu. Airbnb ev sahiplerinin farklı şehirlerden veyahut ülkelerden konutlarını ya da konutlarındaki bir odayı kullanıcılara kiralamasına olanak veren merkezi bir platform olmaktadır. Travala.com, Airbnb gibi merkezi bir platform yerine merkeziyetsiz Dtravel platformunu başlatacağını duyurdu. Platformda Travala.com’un token’ı TRVL ile işlem yapılabilecek.


Haftanın Videoları


Biz Neler Okuyoruz, Dinliyoruz ve İzliyoruz?

Bitpanda/Elbruz Yılmaz: Ethereum, 2.0 ile popülerliğini artıracak

ULTRAVOLATILE

State of Affairs

Three Pillars of Blockchain Technology

Haftanın Etkinlikleri

Deşifre: Kripto Küratör İle Haftalık Gündem Değerlendirmesi - 20 Haziran

Email: kriptokurator@gmail.com

Website | App | Blog | Haber Bülteni | Twitter | Telegram | Youtube


Paylaş

Kripto Kürator’ü okuduğunuz için teşekkür ederiz.

El Salvador, Türkiye, MicroStrategy

Her hafta binlerce kripto yatırımcısının bilgi kaynağı!

11 Haziran öğleninden herkese merhaba! Bu hafta gündeme El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesi ve ardından gelen açıklamalar kaplasa da, yine hem yerel hem de global anlamda oldukça yoğun bir gündem bulunuyordu. Sizler için en önemli haberleri ve güncel gelişmeleri derledik.

Keyifli okumalar ve bol kazançlı günler dileriz.


Öğreniyoruz: Güvensiz/Güvenilmez (trustless)

Blokzincirinde gerçekleştirilen işlemlerin doğruluğunun ispatı için herhangi bir üçüncü kişiye ihtiyaç duyulmamasını ifade eder. Blokzinciri yapı itibariyle her bir kullanıcı/ katılımcının güvenini kazanmış bir sistem üzerine kuruludur.


Top 5 Dijital Varlık FiyatlarıHaftanın Haberleri

Bitcoin artık El Salvador’da resmi bir para oldu. Meclisin ardından Kongre de yasa tasarısını onayladı ve dünyada Bitcoin’i yasal para olarak kabul eden ilk ülke oldu. Kongre üyeleri teklifin kanunlaşmasının ardından dakikalarca ayakta kalarak alkışlarla kararı kutladılar. Bitcoin yasa tasarısı 84 oyun 62’sinin onay vermesiyle kabul edildi.

Bir blok ötesi: Uluslararası Para Fonu (IMF) El Salvador'un Bitcoin'i ülkede yasal para haline getiren kanun hamlesine karşı çıktı. Kurum, yaptığı açıklamada bu adımın mali ve hukuki açıdan sorun yaratacağını belirtti

Zincir üstü analiz şirketi Chainalysis, yatırımcıları coğrafi olarak gruplayarak 2020 yılında dünyada hangi ülkenin Bitcoin‘den ne kadar kâr sağladığını gösteren bir araştırma yayımladı. Türkiye 300 milyon dolarlık kâr ile 14. sırada yer aldı. İlk iki sırayı ise beklendiği üzere ABD ve Çin oluşturdu.

MicroStrategy, ilk kez Bitcoin satın aldığı Ağustos 2020'den beri dolar maliyeti ortalaması stratejisini izleyerek, düzenli aralıklarla BTC satın alıyor. Şirket, yaptığı son duyuruda ise Bitcoin'e büyük bir yatırım daha yapmayı planladığını açıkladı. 7 Haziran tarihli basın bültenine göre MicroStrategy, 400 milyon dolar değerinde daha Bitcoin satın almayı planlıyor. Yatırım için gerekli sermayenin ise uygun kurumsal alıcılara özel olarak sunulacak öncelikli tahvil satışlarından elde edileceği açıklandı.


Haftanın Tweetleri


Gündem

 • Fransa merkezli donanım cüzdan üreticisi Ledger, yaklaşık 380 milyon dolarlık yatırım aldı.

 • Fransa Merkez Bankası ve İsviçre Merkez Bankası uluslararası bir mutabakat gerçekleştirmek için dijital merkez bankası paralarının (CBDC) kullanıldığı ortak bir deney gerçekleştirecek.

 • FBI, geçen ay Colonial Pipeline’a saldıran bilgisayar korsanlarının Bitcoin ile aldığı fidyeyi kurtarmayı başardı. 

 • Kripto para işine gireceklerini açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, dijital gelirlerini artırmayı amaçlıyor.

 • Çin'de bazı büyük kripto para borsalarıyla ilgili aramalarda sonuç alınamadığını ileri sürdü.


Ekonomi & Merkeziyetsiz Finans (#DeFi) & NFT

 • Ethereum kurucu ortaklarından olan Gavin Wood, yaratıcısı olduğu Polkadot ekosistemindeki yer satışları için bilgi verdi. Wood, dün yayınlanan bir blog yazısında projelerin Kusama’da oluşturulmasını güvence altına alacak bir süreç olan ‘Parachain Yer Açık Artırması’nın önümüzdeki haftalarında kullanıma sunulması için bir program yayınladı ve çeşitli önerilerde bulundu.

 • Solana Labs; Andreessen Horowitz (a16z), Polychain Capital gibi isimlerin öncülüğünde düzenlenen yatırım turu sonucunda 314 milyon dolar değerinde yatırım aldığını duyurdu. Solana ağının geliştiricisi olan Solana Labs; yatırım turunu özel bir token arzı düzenleyerek gerçekleştirdi. Yatırımcılar arasında a16z ile Polychain Capital’ın yanı sıra Alameda Research, CMS Holdings, CoinShares, Jump Trading, Multicoin Capital, Sino Global Capital gibi isimler yer aldı.

 • Kripto para borsası Binance, borsanın yaklaşmakta olan NFT pazarının lansmanı sırasında NFT sanat eserlerini satabilecek 100 sanatçıyı seçtiğini duyurdu. 24 Haziran tarihinde NFT pazar yeri açıldığında, ilk hafta yalnızca bu içerik oluşturucuların sanat eserlerini satabileceği belirtildi. Binance hesabı olan herkesin, NFT satın almak ve yeniden satmak için pazara erişebileceği belirtiliyor.


Haftanın Videoları


Biz Neler Okuyoruz, Dinliyoruz ve İzliyoruz?

DeFi Protokollerini Nasıl Değerlendirmeli? Web Sitesi İle Başlayalım

Decentralized Finance (DeFi) Policy-Maker Toolkit

Bitcoin Gains by Country: Who Benefited the Most from the 2020 Boom?

Bitcoin mi, Dolar mı Daha Yeşil? Bitcoin Madencilik Konseyi

Haftanın Etkinlikleri

Deşifre: Kripto Küratör İle Haftalık Gündem Değerlendirmesi - 13 Haziran

ITU BLOCKCHAIN 🐝 REMIX IDE - 15 Haziran

Email: kriptokurator@gmail.com

Website | App | Blog | Haber Bülteni | Twitter | Telegram | Youtube


Paylaş

Kripto Kürator’ü okuduğunuz için teşekkür ederiz.

TCMB, Avrupa Birliği Merkez Bankası, Hindistan Merkez Bankası

Her hafta binlerce kripto yatırımcısının bilgi kaynağı!

4 Haziran öğleninden herkese merhaba! İstanbul’da yaşayanlar için kış gibi başlayan bir yaz mevsimi ile karşınızdayız. Bu haftanın gündemini dünyanın farklı ülkelerinden gelen merkez bankalarının açıklamaları ve raporlarıyla geçti desek yanlış olmayacaktır. en azından İstanbul Geçen haftadan beri kripto piyasası toparlanmaya başladı diyebiliriz. Yine sizler için en önemli haberleri ve güncel gelişmeleri derledik.

Keyifli okumalar ve bol kazançlı günler dileriz.


Öğreniyoruz: 256 Bitlik Güvenli Kriptografik Özet Algoritması (SHA-256)

ABD Ulusal Güvenlik Birimi (NSA) tarafından geliştirilen “Güvenli Kriptografik Özet Algoritması” temelli kriptografik veri şifreleme yöntemini ifade eder.


Top 5 Dijital Varlık FiyatlarıHaftanın Haberleri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, kripto paralarla ilgili olarak kapsamlı bir rapor yayınladı. Raporda, kripto paraların asli bir değerinin olmadığı ve fiyatların çok değişken olduğu vurgulanırken bu nedenle hesap değer birimi ya da değişim aracı olarak kullanılamayacağı belirtildi.

Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) son dönemin en çok konuşulan ve çalışmaların yoğunlaştığı merkez bankası dijital para birimleriyle (CBDC) ilgili bir rapor yayınladı. Dijital para birimlerine geçmeyen ülkelerin finansal sistemler konusunda çok zorlanacağı ve insanların sonunda bu hizmetleri veren başka kurum ve şirketlere yöneleceği söylendi.

Hindistan Merkez Bankası, bankalar aracılığıyla yapılan kripto para işlemlerine yönelik oluşan belirsizliği gidermek adına bir duyuru yayımlayarak 2018 yılında uygulamaya konmuş ve kripto para işlemlerine kısıtlama getirmiş genelgenin, günümüzde geçerli olmadığını duyurdu. Hindistan Merkez Bankası, pazartesi günü Bitcoin gibi kripto paralar ile ilgili yaptığı duyuruda 6 Nisan 2018 tarihli genelgenin, Mart 2020 tarihli Yüksek Mahkeme kararı ile uygulamadan çıkarıldığını hatırlattı.


Haftanın Tweetleri


Gündem

 • IOTA’nın merkeziyetsizliğine geçişte çok önemli bir adım olarak görülen Nectar Ağı, IOTA Vakfı’nın açıklamasıya resmen başlatıldı.

 • Garanti Bankası, kullanıcıların blokzincir tabanlı kripto para işlemlerini analiz edip, kullanıcının uyarılmasını sağlayan bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

 • Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, günümüzdeki makroekonomik trend bozulmadıkça ve rüzgar kripto para piyasasının arkasından esmeye devam ettikçe, Bitcoin satmanın “delilik” olacağını söyledi.

 • Apple’ın kurucusu Steve Wozniak, YouTube’da Bitcoin dolandırıcılığı yapmak için kendisinin ismi ve görseli kullanılarak paylaşılmış içerikler yüzünden YouTube’a dava açamayacak.

 • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree’nin Bitcoin ETF başvurusunun inceleme süresini uzattı.


Ekonomi & Merkeziyetsiz Finans (#DeFi) & NFT

 • Antivirüs şirketi Norton, yakında “Norton Crypto” adı verilen yeni bir özellikle kullanıcıların “güvenli ve kolay bir şekilde” kripto para madenciliği yapmalarını sağlayacak. Yapılan resmi açıklamada, bugün itibari ile belirli Norton 360 müşterileri, Ethereum madenciliği programına alınacak.

 • Ethereum 2.0 için akıllı kontrat üzerinde kilitli ETH miktarı 5 milyonu geçti. The Block’s Data Dashboard üzerinden alınan verilere göre son dönemlerde artış gösteren depozit miktarı hâlihazırda 5.2 milyona ulaştı. Bu da sözleşmedeki mevcut tutarın 13,6 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

 • Polygon (MATIC) üzerindeki kilitli değer miktarı artmaya devam ediyor. Nisan ayı itibarıyla ciddi miktarda kilitli değer artışı görülen Polygon (MATIC) üzerindeki brüt kilitli değer miktarı 6 Milyar $’ın üzerine çıkmış durumda.


Haftanın Videoları


Biz Neler Okuyoruz, Dinliyoruz ve İzliyoruz?

BiAltın’a Hoşgeldiniz!

DeFi Is Helping to Fuel the Crypto Market Boom—and Its Recent Volatility

Madencilik Havuzları Düzenlenebilir mi? Sonuçları Ne Olur?

The Future of Work

Haftanın Etkinlikleri

Email: kriptokurator@gmail.com

Website | App | Blog | Haber Bülteni | Twitter | Telegram | Youtube


Paylaş

Kripto Kürator’ü okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bitcoin Madenciliği, Goldman Sachs,Yerli Kripto Düzenlemesi

Her hafta binlerce kripto yatırımcısının bilgi kaynağı!

28 Mayıs öğleninden herkese merhaba! Geçen haftadan beri kripto piyasası toparlanmaya başladı diyebiliriz. Bu fiyat yükselişinin en büyük sebebi olarak olumsuz haberlerin bu hafta azalması ve nispeten daha olumlu haberlerin yayılmaya başlaması olarak gösterebiliriz. Kriptoda normalleşmenin başladığı bu haftada, en önemli haberleri ve güncel gelişmeleri yine sizler için derledik.

Keyifli okumalar ve bol kazançlı günler dileriz.


Öğreniyoruz: Kağıt cüzdan

Kriptoparaların herhangi bir dijital ortama ihtiyaç duymaksızın açık adresinin okunabilmesine imkân sağlayan ve QR koduyla birlikte yer aldığı fiziki belgeyi ifade eder.


Top 5 Dijital Varlık FiyatlarıHaftanın Haberleri

Tesla CEO’su Elon Musk, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüğünü açıkladı. Musk, “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle görüştüm. Mevcut ve planlanan yenilenebilir enerji kullanımını açıklamayı ve dünya çapındaki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerini taahhüt ettiler. Potansiyel olarak umut verici.” dedi.

Kurumsal şirketlere piyasa verisi sağlayan araştırma şirketi Digital Asset Research (DAR) kurucu ortağı Lucas Nuzzi, son dönemde madenci merkezli kripto para evreninde neler olduğunu bir blog yazısıyla takipçilerine duyurdu. Çinli madencilerin ülkede önünü göremediğini ve ülkeden ayrılma ihtimaline karşı nakit paraya ihtiyaç duydukları için belli miktarlarda satışlar yapması gerektiğini belirten Nuzzi, geçmiş dönemde yaşanan bu tür krizlerin hepsinin geçici olduğunu belirtti.

ABD’nin dev yatırım bankası Goldman Sachs, tam 54 sayfalık büyük bir kripto para raporu yayımladı. Goldman araştırma biriminin kripto piyasasının keşfedilmemiş birçok alanını da bulduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: “Örnek olarak merkeziyetsiz finans hala çocukluk döneminde. 2 trilyon dolarlık kripto para piyasası düşünüldüğünde DeFi uygulamalarındaki kripto para değeri yaklaşık 67 milyar dolar. Sonuç olarak, gelecekte oluşturulacak karmaşık birçok uygulama için önemli bir kavram kanıtını temsil ediyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bakanlık bünyesinde kripto para konusunda çalışma grubu kurulduğunu belirterek, "Kripto para düzenlemesi kısa sürede bitecek, vatandaş yönetemeyeceği riski almasın" ifadesini kullandı. Bakanlık koordinasyonunda çalışma grubu oluşturulduğu vurgulandı. Ekibin yoğun bir şekilde çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Maliye Bakanı, "önce Merkez Bankası bir düzenleme yaptı, arkasından MASAK çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı" ifadesini kullandı.


Haftanın Tweetleri


Gündem

 • Galatasaray, GAL tokenin bir sezonda 100 milyon TL’nin üzerinde gelir ürettiğini açıkladı.

 • İran, Bitcoin ve kripto para madenciliğini 22 Eylül’e kadar yasakladı.

 • Türkiye İş Bankası; Marco Polo platformu üzerinden Şişecam, Kuraray Europe GMBH ve Commerzbank’ın taraf olduğu bir işlem gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu, Türkiye’de blokzinciri ile yapılmış ilk canlı dış ticaret işlemi oldu.

 • Kripto para piyasasındaki stabil kripto para arzı 100 Milyar $’ı geçti.

 • Apple, pazarlama departmanına bağlı şekilde çalışacak kripto para alanında tecrübe sahibi yeni bir iş geliştirme müdürü arıyor.

 • Kriptoya eskiden şüpheyle yaklaşan Icahn Enterprises Kurucusu Carl Icahn, kripto piyasasına yaklaşık 1,5 milyar dolarlık fon ile giriş yapmak istediğini belirtti.


Ekonomi & Merkeziyetsiz Finans (#DeFi) & NFT

 • Hisselerindeki fiyat hareketleriyle 2021 yılına damgasını vuran Amerikalı video oyunu ve elektronik ürün satıcısı GameStop, resmen NFT alanına giriyor. nft.gamestop.com adında bir internet sayfası oluşturduğu belirlenen GameStop, “Oyunu Değiştir” sloganıyla Ethereum blok zinciri üzerinde NFT’lerle ilgili çalışmalar yaptığını ortaya koydu.

 • Uniswap topluluğu, ikinci katman ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da, üçüncü versiyonun başlatılması için oylamaya açıldı. Uniswap’ın yaratıcısı Hayden Adams, 27 Mayıs’ta oylamayı duyurdu. Teklifin yönetim oylamasının UNI token sahiplerinden 41,35 milyon oy aldığını söyledi. Ayrıca hiç muhalif oy almadığını da dile getirdi.

 • Binance Smart Chain’in ana DeFi protokollerinden biri olan BurgerSwap 7.2 milyon dolarlık kayba uğradı. Saldırının gerçekleştirilmesi için flaş kredi (Bkz: Geçen haftaki bültenin “Öğreniyoruz” kısmı) kullanan cüzdan, Uniswap V2’nin bir kopyası olan BurgerSwap’ın kodların içerisindeki bir satırı silmesinden kaynaklı olarak saldırının başarılı bir şekilde gerçekleştirelebildiği belirtildi.


Haftanın Videoları


Biz Neler Okuyoruz, Dinliyoruz ve İzliyoruz?

Bitcoin Miners are Escaping China

BiLira Mayıs 2021 Şeffaflık Raporu

Deşifre: Bitcoin'de Yılın En Büyük Düşüşü, Çin Yasakları, Elon Musk, Papa’nın Tweet'i

Uniswap V3 Nasıl Kullanılır? | Adım Adım Likidite Ekleme & Pasif Gelir & Konsantre Likidite

The Limits to Blockchain Scalability

DeFi Beyond the Hype

Bonding Curve Nedir?

Haftanın Etkinlikleri

Deşifre: Kripto Küratör İle Haftalık Gündem Değerlendirmesi - 30 Mayıs 21.00

1. Blockchain ve Kripto Para Zirvesi - 30 Mayıs

Email: kriptokurator@gmail.com

Website | App | Blog | Haber Bülteni | Twitter | Telegram | Youtube


Paylaş

Kripto Kürator’ü okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Loading more posts…